Tesla spustila výrobu v Gigafactory, ceny batérií pre elektromobily môžu klesnúť

Technologická spoločnosť Tesla Motors ani nie pred polrokom predstavila verejnosti svoju továreň na batérie v štáte Nevada. Gigafactory včera spustila prvú prevádzku, ktorá má do roku 2018 narásť až k objemu batérií pre pol milióna áut ročne.

Tesla začína masovú výrobu článkov pre lítium-iónové batérie, ktoré napasuje hlavne do svojich elektromobilov. Model 3, hlavný kôň E. Muskovho biznisu na trhu s elektromobilmi, dostane prvé batérie z Gigafactory najskôr v druhom štvrťroku. Auto v porovnaní s ostatnými modelmi v portfóliu Tesly radia medzi strednú variantu, čo sa týka ceny aj niektorých prvkov výbavy. No práve trojka má pomôcť posilniť výrobu a predaje spoločnosti. Spoločnosť taktiež očakáva, že masová výroba môže zraziť ceny batérií pre elektrické pohony áut na svete až o 30 percent.

Pri maximálnom výrobnom objeme ma nevadská fabrika zamestnať cez 6,5 tisíca ľudí a vytvoriť 20 až 30 tisíc nepriamych pracovných miest v regióne. Spustenie prevádzky začalo aj napríklad pre Powerwall 2 a Powerpack 2, energetické steny vyrábané pre solárnu spoločnosť Elona Muska, SolarCity.