Spotify dosiahol 50 miliónov platiacich užívateľov, dominuje aj nad Applom

Švédska služba pre streamovanie hudby Spotify ohlásila prekročenie päťdesiatich miliónov užívateľov, ktorí platia za počúvanie hudobných diel, vrátane ich legálneho sťahovania. Spoločnosť sa teší najmä z 25-percentného nárastu za menej ako šesť mesiacov.

Markantný nárast klientov je pre firmu úspechom, keďže ešte v minulom septembri mala 40 miliónov klientov. Spotify tak upevňuje pozíciu nielen vo svojej brandži, ale aj na celom digitálnom trhu. Pri pohľade na európsky technologický a startupový trh je značka jednou z najúspešnejších. Pre porovnanie, hudobná streamovacia služba Applu, ktorá vznikla pred dvomi rokmi, mala v decembri vyše 20 miliónov platiacich klientov.

Švédska firma úspešne expanduje, vo februári ohlásila sťahovanie sa do nového centra v New Yorku, a to priamo vo World Trade Centre. Ako uviedla agentúra Reuters, posun centra firmy z domáceho Švédska do krajiny startupov a inovácií prinesie aj nových 1000 pracovných pozícií. Magazín TechCrunch uviedol, že aj keď Spotify ešte nezverejnila čísla globálneho profitu za posledný fiškálny rok, presun na severoamerický kontinent môže značiť aj záujem o miestnu burzu.