SpaceX otvoril stovky pracovných miest. Nájdete si medzi nimi prácu?

Súkromná vesmírna agentúra Elona Muska otvorila 473 pracovných miest v 41 oddeleniach. Pomoc od nových inžinierov, manažérov a IT vývojárov hľadá po tom, čo úspešne otestovala „recyklované“ rakety a pred letom k orbite Mesiaca v budúcom roku.

Webová stránka s pracovnými miestami ponúka miesta pre technikov, inžinierov v avionike, ťažkom a raketovom strojárstve, vrátane softvérových vývojárov. Muskova firma hľadá aj expertov na vývoj satelitov a „bezpečákov“ pre astronautov. Všetky pracovné miesta sa nachádzajú v spojených štátoch. Podľa portálu Business Insider je polovica ponúk pre inžinierov, 33% pre technikov, 5% pre mechanikov, rovnako pre iných špecialistov a manažérov. SpaceX hľadá pre svoje oddelenia aj riaditeľov.

Štandardy sú pre vesmír vysoké

Ponuky sú otvorené pre každého záujemcu. Pravdou ale ostáva, že firma hľadá skúsených, veľmi inovatívnych jedincov. Vďaka tomu dokázala vybudovať rakety Falcon 9, schopné opakovane vzlietať a pristávať. Vysoký štandard je pre firemné výkony potrebný – popri SpaceX sa do vesmíru snaží pretlačiť biznis aj Blue Origin, firma zakladateľa Amazonu Jeffa Bezosa. Popri Virgin Galactic Richarda Bransona má svoje komerčné zámery aj NASA, či iné národné agentúry.

Pozrite si „recyklovanú raketu“ Falcon 9