Hacknutá sexzoznamka neverných Ashley Madison zaplatí 1,66 milióna dolárov, obvinená je aj z klamlivých praktík

Ruby Corp, spoločnosť vlastniaca Ashley Madison, sa dohodla o vysporiadaní s americkou Federálnou obchodnou komisiou. 1,66 milióna dolárov je čiastka za slabé dátové zabezpečenie služby a klamlivé praktiky, ktoré podľa obvinení komisiou viedla „služba neverných“.

Známej sex zoznamke, ktorá za peniaze klientom okrem komunikácie ponúkala aj anonymitu, ukradli hackeri ešte v júli minulého roka dáta o klientoch v rozsahu približne 25 gigabajtov. Mesiac na to už na deepnete detekovali viac ako 60 gigabajtov dát, vrátane o detailných aktivitách na webe. Kanadská firma teraz čelí obvineniam z nedostatočného zabezpečenia.

Okrem 1,66 milióna mala firma vyplatiť pokutu za ďalších 17,5 milióna dolárov, no pre insolventnosť materskej spoločnosti Ruby Corp boli napokon odpustené.

Spolu s obchodnou komisiou sa na vyšetrovaní prípadu spolupodieľalo trinásť štátov. Kauza vyšla na verejnosť z oblasti Washington D.C. (District of Columbia). Federálna obchodná komisia pri rokovaniach obvinila majiteľov Ashley Madison za to, že poškodila meno 36 miliónom užívateľom. Tým sex zoznamka sľúbila diskrétnosť, keďže jadro biznisu platenej služby stálo zhruba na kréde: „Život je krátky, spravte si románik!“

Vyšetrovanie okrem nedostatočnej ochrany zistilo, že firma klamala svojich klientov. Ruby Corp., predtým známa ako Avid Life Media, vytvárala falošné ženské profily, ktoré lákali mužských klientov na platené konverzácie, až kým klient nedospel k situácii, kedy si požiadal o vymazanie všetkých záznamoch na stránke. Znova za peniaze.