Na nový Samsung Galaxy S8 si možno počkáte. Firma nechce zopakovať chybu ako pri Note 7

Juhokórejský výrobca smartfónov začiatkom mesiaca ohlásil novú, ôsmu generáciu triedy Galaxy S. Samsung Electronics pôvodne nachystal začatie predaja na začiatok apríla, najnovšie zvažuje posun termínu. Dôvodom je dôsledná príprava a kontrola technológií, aby si už nezopakoval faux pas ako pri vznetlivej Galaxy Note 7.

Šéf smartfónovej divízie Samsung Electronics, Koh Dong-jin, ohlásil, že spoločnosť možno posunie termín vydania novej triedy S. Dôvodom je dôsledná kontrola všetkých procesov a celkovo istota, že nový Galaxy S8 nebude potrebné stiahnuť z trhu, ako to bolo pri modeli Note 7. Ten firma začiatkom jesene nasadila na čelo svojho portfólia ako prémiový model. Kórejci sú teraz dôslední, keďže chybový Note 7 im spôsobil odhadovanú stratu operatívneho zisku za 5,3 miliardy dolárov. Koh Dong-jin povedal, že firma už viní svojich dvoch dodávateľov, ktorí spôsobili chybné konštrukčné parametre batérie a úložného priestoru. Menovať ich ale nechcel, uviedla agentúra Reuters.

Plán Samsungu po nepodarenej Note7: S8 má predaje vybičovať na 10 miliónov

Veľké plány

Galaxy S8 má byť novým vlajkovým produktom. Zároveň ide o prvý model, vytvorený po nehode Note 7. Samsung pri informovaní o novom modeli uviedol aj to, že chce jeho predajnosť dostať nad 10 miliónov kusov už do konca tohto roka. Šéf smartfónovej divízie taktiež priznal, že novinka nestihnú predstaviť na Mobile World Congress, výstave v Barcelone 27.februára. Samsung tu zvykol prezentovať svoje prémiové produkty.