Zvyšné Galaxy Note 7 nepôjde nabiť, Samsung im na to pripravil update

Samsung Electronics ohlásil softvérový update, ktorý znefunkční nebezpečný Galaxy Note 7. Vyjde v polovici decembra. Aktualizované o 14.01.

Aktualizované (14:01): Zariadenia v Európe nedostanú rovnakú aktualizáciu, ktorá Note 7 znemožní nabíjanie a odpojí ju aj od mobilnej siete a internetu. Spoločnosť chce, aby čo najviac zariadení na starom kontinente bolo refundovaných, a tak aktualizácia obmedzí nabíjanie na maximálnych tridsať percent z kapacity batérie.

Juhokórejská technologická spoločnosť pokračuje v bezpečnostných opatreniach voči ďalším incidentom, ktoré jej spôsobuje nevydarený highendový smartfón Galaxy Note 7. Samsung sa primárne zameral na Spojené štáty americké, kde náročne bojuje proti konkurečnýn iPhonom spoločnosti Apple. 93 percent všetkých odovzdaných modelov sa už vrátilo do Južnej Kórei cez reklamačný a výmenný program, ktorý spoločnosť vytvorila v USA. Na zvyšné čaká update.

Aby zvyšné, ešte nenavrátané telefóny nemohli fungovať, Samsung 19.decembra uvoľňuje na tridsať dní softvérový update, ktorý znemožní smartfónom ďalšie nabíjanie. To z nich de facto unefunkčné zariadenia. Americká telekomunikačná spoločnosť Verizon odmietla distribuovať update, pretože sa, ako tvrdí vo svojom stanovisku, zaujíma aj o klientov, ktorí nemajú alternatívu po znefunkčnení Galaxy Note 7.

Samsung Electronics predstavil v tohtoročnej jeseni svoj vlajkový smartfón Galaxy Note 7. Ešte pred uvoľnením na trh sa predpokladalo, že tento model pomôže juhokórejskej technologickej spoločnosti posilniť pozíciu na trhu so smartfónmi. No krátko po prvých skúsenostiach s používaním modelu sa objavili desiatky prípadov, kedy telefón pri nabíjaní explodoval. Aj keď len jedno zo 42 tisíc zariadení explodovalo, hlásených je viac ako stovka zranení v dôsledku chybovosti Note 7. Za poruchu môže väčšia batéria než je jej úložný priestor, čo ju nebezpečne poškodilo. Samsung pre túto chybu stratil 17 miliárd dolárov v tržbách, informuje agentúra Reuters.