Ford naleje miliardu dolárov do startupu vyvíjajúceho umelú inteligenciu

Americký Ford plánuje investovať miliardu dolárov do technologického startupu Argo AI, ktorý mu môže priniesť autonómne riadenie pre autá. Automobilka sa na trhu so samoriadiacimi autami vidí už v roku 2021.

Pittsburgský startup Argo AI založilo niekoľko bývalých exekutívcov, ktorí sa podieľali na vývoji tejto technológie pre Google a Uber. Startup má automobilovému producentovi priniesť kompletný systém virtuálneho riadenia, keďže gro začínajúcej firmy je vo vyvíjaní umelej inteligencie a robotických technológií. Informáciu o rozsiahlej investícii vyhlásil samotný výkonný riaditeľ Ford Motor Mark Fields. „S obratnosťou, ktorú má Argo AI a rozsahom Fordu spájame výhody technologického startupu so skúsenosťami a disciplínou, ktorú má automobilka,“ povedal CEO Fields.

Miliardová investícia sa prejaví aj v najímaní približne dvesto odborníkov. Agentúra Reuters uvádza, že takáto suma je pre Ford celkom nečakaný, keďže naposledy vyčlenil 75 miliónov dolárov na odkúpenie menšinového podielu spoločnosti Velodyne. Tá Fordu taktiež pomáha pri budovaní samoriadiaceho auta so špecializáciou na laserové jazdné senzory.