Facebook spúšťa vlastnú aplikáciu pre smart televízie

Najväčšia sociálna sieť chce rozvinúť kontakt s používateľmi aj v prostredí smart televízií. Podľa šéfa Facebooku Marka Zuckerberga si budú môcť svoje aktivity na sociálnej sieti spojiť aj pri pozeraní videí na veľkej obrazovke.

Hlavným prínosom aplikácie má byť posilnenie video produktov Facebooku. Vyjsť na verejnosť má čoskoro a bude dostupná pre Apple TV, Samsung Smart TV a Amazon Fire TV. Informáciu priniesla firma na svojom blogu.

Mark Zuckerberg okrem nového produktu priznal, že spoločnosť plánuje v tomto roku investovať do rozvoja video služieb. Facebook Live, online stream, už teraz začínajú využívať tradičné, hlavne printové médiá, podľa niektorých analytikov je otázka času, kedy tieto produkty Facebooku predbehnú v sledovanosti tradičné televízne vysielanie.

Spoločnosť informovala aj o tom, že zvuk videí sa bude zapínať a vypínať skrolovaním cez video. Kým v smartfónovej aplikácii aj v desktope je zvuk zvlášť zapínateľný, tento spôsob má posilniť perceptívnosť používateľov Facebooku.