Nepoužívate Facebook Messenger? Budete ním schopní posielať peniaze

Londýnska spoločnosť TransferWise vytvorila pre sociálnu sieť službu, ktorá umožňuje vykonávať finančné transakcie. Služba bude spustená aj v Európe a bude fungovať na medzinárodnom poli.

TransferWire vyvinul pre Messenger tzv. chatbota, ktorý umožňuje používateľom komunikovať s elektronickými finančnými službami bánk. Posielať priamo peniaze cez túto aplikáciu zatiaľ môžu iba Američania, no služba bude dostupná aj pre ľudí vo Veľkej Británii, Kanade, Austrálii a Európe. Facebook tiež ešte nespustil službu platiť medzi štátmi.

Facebook otvoril svoju aplikáciu vývojovej firme TransferWise v minuloročnom apríli. Sociálna sieť sa rozvojom četovacej aplikácie snaží rozšíriť a upevniť svoju pozíciu medzi užívateľmi. Kým v apríli 2014 Messenger využívalo zhruba 200 miliónov ľudí, v poslednom lete ich aktívny mesačný počet prevyšoval miliardu. Podľa agentúry Reuters sa Facebooku zameral na takýto typ startupu aj pre rastúci dopyt po elektronickom bankovníctve a službách, ktoré sú s ním späté.

Obchodný manažér londýnskej firmy Scott Miller povedal, že aj keď chatbot funguje zatiaľ iba v Messengeri, využívať ho môžu aj iné četovacie aplikácie.