Šéf Megauploadu pokračuje v boji so súdmi

Kim Dotcom chce revíziu rozhodnutia Federálneho súdu, ktorý mu zamietol prístup k financiám v zahraničí. Nemecký technologický podnikateľ a zakladateľ pirátskeho úložiska Megaupload nemôže podľa piatkového rozhodnutia súdom získať späť financie vo forme aktív a majetku v Hong Kongu a Novom Zélande.

Tie chcel Kim Dotcom využiť pre boj s úradmi a pre rodinu, informoval na Twitteri. Trojčlenný súdny panel Odvolávacieho súdu mu odmietol prístup k financiám s argumentom, že pirát pôsobil mimo Spojených štátov amerických a majetky sú tiež mimo štátov.

Jeho právnik Ira P. Rothken informoval agentúru Reuters, že Dotcom sa bude usilovať o ďalšie kroky aj v prípade, že sa bude musieť odvolať až Najvyšší súd. Podľa amerických úradov na pirátskom zdieľaní dát, najmä filmov a hudby, zarobil viac ako 175 miliónov USD a filmovým štúdiám a nahrávacím spoločnostiam spôsobil ujmu za viac ako 500 miliónov USD.

Dotcom je pomerne aktívny na sociálnych sieťach. Po tom, čo mu súd zamietol prístup k majetku mimo USA, sa vyjadril na americkú justíciu aj tak, že bez veľa peňazí neexistuje žiadna spravodlivosť.

Taktiež od súdu vyžaduje, aby jeho procesy boli naživo streamované. Na súdnych pojednávaniach v USA nesmú byť fotené ani nahrávané videozáznamy.

Foto Robert O’Neill via Wikimedia Commons