Deutsche Telekom vyvíja obranu proti dronom, využitie nájde aj na futbalových štadiónoch

Nemecká telekomunikačná spoločnosť údajne pracuje na projekte, nadizajnovanom pre obranu letísk, štadiónov a iných strážených objektov pred dronmi.

Dôvodom je využívanie dronov na rôzne účely, napríklad pri priemyselnej špionáži v sledovaní konkurenčných áut na testovacích dráhach. Lietajúce stroje môžu zneužiť aj teroristické organizácie pri útokoch na lietadla na ranvejách. Odbyt technológie môže nájsť aj na športoviskách, napríklad počas futbalových zápasov.

Podľa týždenníka Welt am Sonnstag, ktorý informáciu vyniesol, nemecké automobilky požiadali Deutsche Telekom o pomoc pri vytvorení anti-dron systémov. Automobilky priznali nálety dronov na ich testovacie dráhy, kedy skúšajú nové vozidlá. Welt am Sonnstag napriek odmlke telekomunikačnej spoločnosti potvrdil, že Deutsche Telekom sa začal myšlienke obranného systému aktívne venovať. V júli pozval niekoľko obranných spoločností, aby demonštrovali svoje technológie. Podľa nemeckého týždenníka je teda viac než pravdepodobné, že sa Deutsche Telekom do vývoja systému už aj pustil.

Ďalším žiadateľom je aj futbalový klub FB Bayern Mníchov, ktorému sa nepáčia lietajúce drony fanúšikov počas zápasov. Klub už v minulosti rokoval aj s bezpečnostnou firmou Rheinmetall s návrhom vytvoriť elektromagnetické systémy ničiace drony.